Aplikace botulotoxinu

Botulotoxin je produkt bakterie Clostridium botulinum, který se v estetické medicíně používá již více než 20 let. Injekční aplikace této látky je rychlá a její účinek brzy patrný. Botulotoxin je látka, která blokuje přívod vzruchu nervem do svalu a aplikací do obličejové části dojde k omezení činnosti mimických svalů a tím i k vyhlazení vrásek. Botulotoxin se aplikuje jak ženám, tak i mužům.

Principem ošetření je mnohočetná aplikace botulotoxinu tenkou jehličkou do lékařem předem určených míst. Nejčastějšími místy aplikace jsou predilekční místa pro tvorbu vrásek, tj. oblast čela, glabely (místo mezi obočím nad kořenem nosu), okolí očí, rtů event. krk. Lokální znecitlivění není nutné, zákrok je téměř nebolestivý a rychlý. V místech aplikace se někdy vytvoří drobná modřinka, která se však velmi rychle vstřebá. Efekt nastupuje během 1 až 3 dnů a trvá cca 4 až 6 měsíců. Poté se funkčnost mimických svalů obnoví a je vhodné zákrok opakovat. Opakovaná aplikace zpravidla vede k prodloužení efektu.

V některých situacích je vhodné aplikace botulotoxinu kombinovat s jinými technikami, jako např. výplně, laserový resurfacing atd. Rádi vám v těchto případech poradíme a doporučíme nejvhodnější postup, který povede k co nejlepšímu a nejtrvalejšímu efektu.