Dermální výplně

Výplňové materiály mají v estetické medicíně velmi široké využití. Výborně se hodí ke korekci vrásek, obličejových rýh např. mezi nosem a rty, koutků, vkleslých jizev, asymetrií atd. Pomocí výplní lze také zvětšit a modelovat rty.

Aplikace výplně musí být šetrná a prováděná odborníkem se zkušenostmi, který ví, jaké množství doplněného materiálu je potřeba. Po aplikaci výplní by pleť měla vypadat mladší, dokonalejší a vypnutější, ale stále si musí zachovávat svůj přirozený vzhled. Po aplikaci nadměrného množství materiálu např. v oblasti rtů, dojde k jejich nepřiměřenému zvětšení, což v konečném důsledku vede k tomu, že celkový vzhled takto ošetřeného klienta je krajně nepřirozený a budí ve svém okolí jen posměch či soucit.

K nejlepším materiálům, které se k výplním používají je kyselina hyaluronová ve formě gelu. Je to látka, která je tělu vlastní, proto ho velmi dobře přijímá s minimem nežádoucích účinků. Principem jejího efektu ve tkáních je, že váže vodu a stimuluje tvorbu kolagenu. Tím dojde k vypnutí v místě ošetření.

Aplikace probíhá velmi tenkou jehličkou do daného místa a to nejčastěji v místním znecitlivění. To se aplikuje buďto ve formě krému Emla či injekčně do místa aplikace. Délka zákroku je dle rozsahu ošetření, ale většinou řádově v minutách či desítkách minut. Ošetřené plochy mohou být 1-2 dny lehce oteklé a občas se vytvoří drobná modřinka. Vše však velmi brzy vymizí a výsledný efekt bývá klienty hodnocen velmi pozitivně.